Szpital Narodowy – ilu lekarzy, jakie stawki?

Pierwszy szpital tymczasowy już oficjalnie otwarty

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym, pierwszy taki w Polsce, został dziś otwarty. Zatrudni 25 lekarzy.
– Początkowo będzie obsługiwać 300 łóżek, docelowo – 1200, w tym 100 OIOM-owych – poinformował w czwartek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, odpowiedzialny za przedsięwzięcie.
Szpital będzie głównie odciążał przepełnione szpitale covidowe, które zajmą się najcięższymi przypadkami. Wszystkie łóżka mają być wyposażone w urządzenia do tlenoterapii.
Michał Dworczyk mówił, że najważniejsze jest przygotowanie kadry, która będzie pracowała w szpitalu tymczasowym na stadionie PGE Narodowy. Odpowiada za to zespół doktora Adama Zaczyńskiego, neurochirurga, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.
Łącznie zatrudnionych ma być 250 osób: 25 lekarzy, 25 ratowników medycznych, a także opiekuni medyczni, pielęgniarki. Michał Dworczyk poinformował, że dotychczas gotowość do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym zgłosiło ponad 3 tys. osób, wśród nich wielu lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy. Zgłosili się też wolontariusze.
Szpital, który jest filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, na razie wciąż jest pusty. Kiedy przyjmie chorych? – Jeżeli będzie przeciążenie systemu ochrony zdrowia na terenie Mazowsza, to w ciągu weekendu jesteśmy w stanie opróżniać szpitale z pacjentów lżejszych – wyjaśnił Adam Zaczyński.
Jakie stawki proponowane są lekarzom? Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, stawki lekarzy SOR wynoszą ok. 170 zł za godz. na kontrakcie.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować