Kampania oparta na wiedzy medycznej kontra teoria o wszczepianiu mikroczipów

Jak rząd chce walczyć ze spiskowymi teoriami?

Wraz z pojawieniem się szczepionki w Polsce ruszy także kampania medialna przekonująca do szczepień – zapowiedział 23 grudnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Jak wyjaśnił, rząd będzie przekonywał do szczepień różnymi metodami - od pokazania przykładem, że szczepionka jest bezpieczna, po pokazanie aspektów czysto naukowych, w przystępny sposób.
Wiceminister wspomniał o teoriach spiskowych, które pojawiają się przy okazji szczepionek, na przykład takiej, że wraz ze szczepionką będą wszczepiane „mikroczipy". Przyznał, że takie teorie słyszy od wielu lat, przy okazji szczepień przeciwko grypie. - To jest absurdalna teoria - zaznaczył. - Będziemy także te absurdalne teorie, wiadomości starali się w sposób naukowy obalać - dodał.
Wiceminister zdrowia pytany, czy prawdą są doniesienia o tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrzuci z rządu każdego, kto się nie zaszczepi, powiedział, że „tego nie słyszał".
Zdaniem Kraski rząd powinien dać przykład szczepiąc się, co jest ważne nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także ze względów ekonomicznych i gospodarczych. - Jeżeli osiągniemy odporność populacyjną, wtedy wracamy do normalności nie tylko tej towarzyskiej, ale także tej gospodarczej, która także jest bardzo ważna - podkreślił wiceszef resortu zdrowia.
Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 planowane są w Polsce na 27 grudnia. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez szefa KPRM, pełnomocnika rządu ds. programu szczepień Michała Dworczyka pierwsze 10 tys. dawek szczepionki ma trafić do Polski do wieczorem 26 grudnia. Następnie szczepionki mają być przepakowane w składnicy Agencji Rezerw Materiałowych i trafić do dwóch hurtowni, z których 27 grudnia rano wyruszą do 73 szpitali.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować