Lista punktów szczepień na COVID-19 dla pacjentów spoza grupy zero opublikowana

Rząd cieszy się, że szczepienia "dobrze idą"

W serwisie rządowym gov.pl opublikowano listę punktów szczepień przeciwko COVID-19 w całym kraju. Adresy są widoczne po wybraniu odpowiedniego województwa (tylko w Warszawie jest to 270 miejsc). Każdy pacjent, który czeka na szczepionkę, może już sprawdzić, gdzie jest punkt najbliższy jego miejsca zamieszkania.
Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, zapisy na szczepienie dla grupy 0 (w tym rodziców wcześniaków) skończą się 14 stycznia. Z kolei 15 stycznia rozpoczną się zapisy dla pozostałych grup. W grupie 1 szczepionkę mają otrzymać m.in. seniorzy powyżej 60. (najpierw najstarsi), służby mundurowe, nauczyciele. Dziś poinformowano,że szczepienia tej grupy rozpoczną się 25 stycznia.
Pacjenci będą mogli zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, zadzwonić na infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989) lub zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta.
Dzisiaj, 5 stycznia, szef KPRM i zarazem pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że do godz. 15.00 wykonano w naszym kraju 114 tysięcy szczepień przeciwko COVID-19. 250 tysięcy szczepień zamówionych jest na przyszły tydzień. - Cieszmy się, że dobrze to idzie - powiedział Dworczyk.
Lista znajduje się tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować