Ślimacze tempo szczepień powszechnie krytykowane. Będzie przyspieszenie?

W najbliższy weekend punkty będą szczepić pełną parą?

Wojewoda mazowiecki zwrócił się do szpitali węzłowych, by uruchomiły punkty szczepień także w weekendy.
List Tomasza Sławotyńca, dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, opublikował Onet.pl. Urzędnik zwraca się do dyrektorów, by z uwagi na konieczność zaszczepienia jak największej populacji należącej do grupy 0, w jak najkrótszym czasie, a także najbardziej efektywne wykorzystanie szczepionki, uruchomili punkty szczepień w zarządzanych placówkach w najbliższy weekend, tj. 16-17 stycznia br. - Proszę zatem o złożenie zamówienia jeszcze dzisiaj, tj. 12 stycznia br., szczepionek, które zostaną dostarczone w sobotę rano i wykorzystane w weekend – czytamy.
List pojawił się w chwili, gdy tempo prowadzonych w Polsce szczepień grupy „zero” jest powszechnie krytykowane. Szczepienia prowadzą obecnie tylko tzw. szpitale węzłowe. W dodatku niezbyt intensywnie – w ostatnią sobotę w całej Polsce zaszczepionych zostało tylko 1235 osób.  
Zdaniem wielu komentatorów, jeśli pracownicy nie zostaną szybko zaszczepieni, ochrona zdrowia nie poradzi sobie w razie trzeciej fali koronawirusa.
Jak poinformowało we wtorek (12 stycznia) na Twitterze Ministerstwo Zdrowia wykonano do tej pory łącznie 257 834 szczepień przeciwko Covid-19. Liczba dawek szczepionki dostarczona do Polski wynosi 1 051 830, natomiast w rezerwie pozostaje 587 085 dawek szczepionki.
Liczba dawek dostarczonych do punktów szczepienia wynosi 456 915, liczba zutylizowanych dawek to 660.
W ostatniej dobie zaszczepiono 54 781 osób. Do tej pory 37 odnotowano niepożądanych odczynów poszczepiennych.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować