Uwaga punkty szczepień, instrukcja, jak przygotować grafik

Centrum e-Zdrowia w przeddzień zapisów przypomina

Jutro, 15 stycznia, rozpoczyna się rejestracja osób 80 plus na szczepienia przeciwko COVID-19. W przeddzień Centrum e-Zdrowia w komunikacie opublikowanym przez NFZ przypomniało o konieczności zalogowania się do systemu e-Rejestracja i ustawienia grafików szczepień na okres 25.01 – 31.03.2021 – 30 terminów (30 szczepień) w każdym tygodniu.
Ważne są terminy.
Należy to zrobić najpóźniej do 14.01.2021 do godz. 14.00. W innym przypadku nie będzie można zamówić szczepionek oraz umówić pacjentów na szczepienie.
Adres aplikacji to https://pwdl.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/otwiera się w nowej karcie
Jak czytamy w komunikacie, użytkownicy logują się Profilem Zaufanym. Dla wszystkich użytkowników ze struktury gabinet.gov.pl zostały utworzone konta i mogą tworzyć terminy (wewnętrzne i zewnętrzne) w punktach szczepień w ramach podmiotu. Natomiast w pierwszej kolejności powinni zalogować się administratorzy podmiotu (administratorzy gabinet.gov.pl), aby wybranym użytkownikom nadać szersze uprawnienia, tj. uprawnienia koordynatorów punktów szczepień (m.in. te role mają uprawnienia do tworzenia masowego terminów).
Można oznaczyć dowolną ilość ww. terminów w grafikach jako terminy „wewnętrzne” i umówić personel medyczny oraz pacjentów w wieku 80 plus, którzy już zgłosili zainteresowanie szczepieniem. Terminy, na które nie ma jeszcze chętnych, należy oznaczać jako terminy „zewnętrzne”. Dzięki temu będą się na nie mogli zapisać pacjenci zgłaszający się na szczepienie internetowo lub przez infolinię.
W przypadku problemów z logowaniem, należy wykonać następujące weryfikacje:
1.    Czy od przekazania w gabinet.gov.pl zgody w imieniu podmiotu minęło ok. 24 godz.,
2.    Czy na pewno osoba, która próbuje się zalogować, jest aktywnym użytkownikiem w gabinet.gov.pl przypisanym do podmiotu, w którym jest punkt szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień; import użytkowników (nowych) jest realizowany w tych samym okresach jak transfer zgód, tj. raz na dobę.
Jeśli dwa powyższe warunki są spełnione,  tj. zgoda została przekazana w gabinet.gov.pl ponad 24 godz. przed próbą zalogowania oraz użytkownik istniał w strukturze podmiotu na 24 godz. przed próbą logowania, a nadal są problemy z logowaniem – konieczny jest kontakt pod adresem szczepienia_IT@cez.gov.pl wraz z następującymi informacjami: nr księgi rejestrowej podmiotu, nazwa punktu szczepień wraz z adresem, dane użytkownika, u którego jest problem z logowaniem do e-Rejestracji, kontakt mailowy oraz telefoniczny do osoby, z którą możliwe będzie wyjaśnienie problemu.
Szczegóły w zakresie funkcjonalności aplikacji e-Rejestracja dostępne są w podręczniku użytkownika (dostępnym na stronie głównej aplikacji – jeszcze przed zalogowaniem, link do instrukcji PDF jest w lewym dolnym rogu).
Jeśli podmiot chce ograniczyć liczbę użytkowników w aplikacji e-Rejestracja, trzeba wykonać następujące czynności:
1.    W aplikacji gabinet.gov.pl przypisać użytkowników obsługujących moduł e-Rejestracji jedynie do jednostki/komórki, która jest wskazana jako punkt szczepień zgłoszony do Narodowego Programu Szczepień.
2.    Po przypisaniu osób do wskazanego punktu szczepień prosimy o kontakt szczepienia_IT@cez.gov.pl, wskazując nr księgi rejestrowej oraz potwierdzając, iż w aplikacji e-Rejestracji należy pozostawić jako aktywnych jedynie użytkowników wskazanej jednostki/komórki.
3.    Po zgłoszeniu do CeZ proces wygaszania kont w e-Rejestracji zostanie zrealizowany i potwierdzony do podmiotu, tylko osoby przypisane w gabinet.gov.pl do jednostki/komórki będą mogły logować się do modułu e-Rejestracji.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować