Dworczyk: tak dużego zainteresowania nie spodziewaliśmy się

Rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla pacjentów

- Myśleliśmy, że zainteresowanie szczepieniami będzie bardzo duże, ale aż tak dużego się nie spodziewaliśmy. To pozytywna wiadomość dlatego, że to oznacza, że Polacy chcą się szczepić, są zdeterminowani, żeby nasi seniorzy, nasi najbliżsi - często rodzice, dziadkowie, jak najszybciej zaszczepili się – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk w piątek w wywiadzie radiowym.
Pierwsi pacjenci mogli zarejestrować się od północy z czwartku na piątek. Dostępne są trzy sposoby: telefonicznie (989), przez internet (https://www.gov.pl/web/szczepimysie) lub w punkcie szczepień. Ponadto uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.
- Dziesiątki, a do tej pory setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się i zapisaniem, bo to jest druga forma, która ruszyła, czyli takie zgłoszenie, zadeklarowanie gotowości do szczepienia. Oboma tymi formami wykazały setki tysięcy osób już zainteresowanie i mamy nadzieję, że ten system będzie dobrze funkcjonował – powiedział Dworczyk.
Jak dodał, infolinię obsługuje 1800 konsultantów. Mimo to będą zdarzać przejściowe problemy, na przykład wydłużony czas oczekiwania z powodu przeciążenia infolinii. - Ale wierzę, że ten system będzie dobrze funkcjonował - powiedział Dworczyk.
Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia. W tej grupie jest 1,7 mln osób. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.
Pozostałe osoby na razie wypełniają formularz i czekają na swój termin.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować