Webinaria

Archiwum

Logo bausch

prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki, prof. nadzw. dr hab. n. med. Mariusz Stasiołek

  • 27.02.2020
  • 60 min.
zobacz nagranie


Akademia po Dyplomie, organizator kongresów Neurologia 2020 i Psychiatria 2020, zaprasza na bezpłatne webinarium: Depresja u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Około 50% pacjentów ze stwardnieniem rozsianym choruje na depresję, co znacznie pogarsza rokowanie choroby podstawowej oraz jednocześnie powoduje, że depresja staje się lekooporna.

W webinarium dwóch wybitnych klinicystów, psychiatra oraz neurolog, przybliży m.in. współczesne poglądy na patomechanizm obu jednostek chorobowych, aktualne standardy leczenia, specyfikę ich współchorobowości wraz z zasadami diagnozowania, największe wyzwania kliniczne oraz udzieli praktycznych wskazówek, jak postępować, jaką stosować farmakoterapię i inne formy terapii, by skutecznie poprawiać jakość życia osobom chorującym jednocześnie na stwardnienie rozsiane i depresję.

W trakcie webinarium eksperci będą na bieżąco odpowiadać na zadawane przez Państwa pytania.

- - -

Zapraszamy Państwa na dwa kongresy Akademii po Dyplomie: Psychiatria i Neurologia, które odbędą się dn. 13 i 14 marca 2020 roku w Warszawie. Kierownictwo naukowe nad spotkaniami objęli prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki oraz prof. dr hab. n. med. Adam Stępień. Szczegółowe informacje >>Nan logo

Dr hab. n. med. Iwona Sadowska-Krawczenko

  • 21.11.2019
  • 60 min.
zobacz nagranie


Oligosacharydy pokarmu kobiecego (HMO, human milk oligosaccharides) stanowią trzeci co do wielkości składnik mleka kobiecego, zaraz po laktozie i tłuszczu. Są obecne w mleku kobiecym w znaczących ilościach (5–20 g/l). W wykładzie przedstawione zostaną wyniki najnowszych badań, wskazujące na kolejne korzystne aspekty działania HMO

Agenda:
1. Czego możemy nauczyć się od „mleka kobiecego”?
2. Co to są oligosacharydy mleka kobiecego (HMO)
3. Mechanizmy działania HMO
4. Wyniki badań dotyczących HMO

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) to najczęstsza choroba narządów ruchu. Jej leczenie powinno być u każdego pacjenta dokładnie zaplanowane już w momencie wystąpienia pierwszych objawów, a proces terapeutyczny powinien uwzględniać perspektywę leczenia oraz zmieniający się w czasie obraz choroby. Najczęściej stosowaną formą leczenia są niesteroidowe leki przeciwzapalne w formie doustnej lub parenteralnej.

Pomimo rekomendacji opiniotwórczych środowisk i stowarzyszeń (EULAR, NICE, ACR, AAOS) zastosowanie miejscowych systemów terapeutycznych wciąż może rodzić wiele pytań. Podczas webinarium postaramy się poruszyć najistotniejsze i najciekawsze aspekty powyższej farmakoterapii.

1. Miejsce przezskórnych NLPZ w leczeniu bólu układu kostno-stawowego na podstawie aktualnych rekomendacji.
2. NLPZ miejscowe czy ogólnoustrojowego?
a. Dotarcie do miejsca bólu
b. Skuteczność
c. Tolerancja
3. Miejsce przezskórnych NLPZ w leczeniu bólu przewlekłego
4. Miejsce przezskórnych NLPZ w leczeniu bólu ostrego
5. Obalamy mity - fototoksyczność miejscowych NLPZ

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA